O LUSTRU

Festival LUSTR vznikl pod taktovkou knihkupectví PageFive v roce 2014. Tento první ročník se konal v prostorách galerie Microna a stal se tak prvním festivalem ilustrace u nás. Druhý ročník 2015 se odehrával v čtyřpatrovém domě v Cihelné ulici a zde také našel útočiště i o rok později. V roce 2015 výstavu navštívilo 1100 lidí a v roce 2016 celkem 1800 návštěvníků.
První tři ročníky festivalu LUSTR se konaly pod záštitou letenského knihkupectví PageFive, které za něj a další výstavní činnost vyhrálo cenu Czech Grand Design 2016 v kategorii Obchod roku. Od roku 2017 probíhá festival také ve spolupráci s Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy, která poskytla festivalu prostor v Hybernské 4. Festival organizují spolky LUSTR festival z.s., Czech illustrators a PageFive Publishing.

ÚČAST

Výběr vystavujících na festival probíhá formou OPENCALL. Hlásit se na LUSTR může kdokoliv. Ze všech přihlášených ilustrátorů vybere porota přibližně 45 vystavujících. Podmínkou je vystavení své autorské tvorby, i té, která se později vydala v knižní, či jiné podobě. Cílem této selekce je ukázat autorskou bezpodmínečnou tvorbu. Pomocníkem, ne však podmínkou, pro výběr ilustrací může být téma, které každý rok volíme. Letošním tématem je SVOBODA.

Vystavující za účast neplatí žádný poplatek, výstavu uspořádají na vlastní náklady a své vystavené prostory po skončení festivalu dají do původního stavu.

V rámci festivalu je k dispozici festivalový obchod, ve kterém vystavující i jiní ilustrátoři můžou nabídnout k prodeji své výrobky.

KONTAKT

Nadia Sheshukova

info@lustrfestival.cz

+420 774262553

 

PR:

Kateřina Papežová

katerina.papezova@post.cz

+420 605210983