Projekt REMIX COMIX, byl podpořen dotaci Kreativní Evropa a je sestaven z konsorcia 6 partnerů nás LUSTR festival ilustrace z.s. (Praha, Česká republika), Multimedia Centre Ice Art (Novi Sad, Srbsko), Stiching Zid (Amsterdam, Nizozemí), FORUM LJUBLANA (Lublaň, Slovinsko), Agencija Komunikart (Pančevo, Srbsko), Foundation Novi Sad, Evropské město kultury 2022, Novi Sad, Srbsko).

Remix Comix je projekt, jehož cílem je vytvořit novou a rozmanitou nadnárodní scénu současného komiksu pro umělce, spisovatele, vědce, aktivisty a básníky z Česka, Nizozemska, Srbska a Slovinska. Tým Remix Comix věří, že komiksy mohou a měly by přispívat k inkluzivnímu evropskému dědictví ve všech různých oblastech: umění, vzdělávání, veřejný život a samozřejmě v muzeu.

 

Jak si můžeme představit různé pohledy na sdílené evropské dědictví? A jaké příběhy by se měly vyprávět a jaké příběhy by se měly změnit? Jaká je budoucnost komiksu, ve světě umění a ve společnosti jako celku? Jak se mohou karikaturisté a komiksoví umělci zapojit do otevřeného dialogu s kulturními podnikateli, pedagogy a aktivisty?

Novi Sad

Tvůrčího 14denní rezidenčního pobytu ve městě Novi Sad od 17. do 31. října 2022 se zúčastnil komiksový tvůrce Tomáš Staněk.

Amsterdam

ZID Theater – City Art & Performance Center pořádá druhý rezidenční program v rámci nového projektu „Remix Comix“, který se bude konat v Amsterdamu od 1. do 14. května 2023. Do projektu se přihlásila a byla vybraná Miroslava Konečná. Těšíme se na její tvorbu.

Praha

LUSTR festival ilustrace z.s. pořádá tvůrčí 14denní rezidenční pobyt pro 5 umělců v Praze ve dnech 1.7.2023 – 14.7.2023. Veřejná výzva umělců bude brzy ZDE.

Ljublana

Festival ilustrace a komiksu LUSTR a Stripburger / Forum Ljubljana zvou komiksové umělce a umělkyně, ilustrátor/ky a kreslíře/ky z České republiky, aby se přihlásili do třetího rezidenčního programu v rámci nového projektu „Remix Comix“, který se bude konat v Lublani od 20. září do 4. října 2023, s možností účasti na komiksovém festivalu TINTA v navazujícím termínu od 4. do 7. října.  Hostující organizace upřednostňuje nemainstreamového komiksového umělce se zájmem o muralovou malbu a společenská témata jako DIY a komunitní život. Pozvání je otevřeno jednomu umělci.

Přihlášky posílejte do 31. března 2023 do půlnoci místního času zde:

OPENCALL LJUBLANA

Pančevo

Festival ilustrace a komiksu LUSTR a Komunikart zvou komiksové umělce a umělkyně, ilustrátor/ky a kreslíře/ky z České republiky, aby se přihlásili do čtvrtého rezidenčního programu v rámci nového projektu „Remix Comix“, který se bude konat v srbském městě Pančevo od 10. do 24. října 2023. Jedná se o placený rezidenční pobyt, v rámci něhož je umělcům hrazena cesta a ubytování a vyplacen honorář za práci na společném projektu ve výši 2000 euro (včetně daně).

Přihlášky na rezidenční pobyt v Pančevo posílejte do 10. dubna 2023 přes formulář:

OPENCALL PANČEVO