11:00–13:00 24. září 2023

Krátký komiksový příběh s Brechtem Vandenbrouckem

HALA 40 W1, Bubenské nábř. 306, 170 00 Praha 7-Holešovice, Praha, H40 Art&Digital Lab 1.patro
anglicky

Užijte si workshop s jednou z největších hvězd letošního festivalu LUSTR! Vytvoříte krátký osobní komiks se zaměřením na příběh a proměny. Brecht Vandenbroucke je bývalý belgický malíř a ilustrátor, který má rád černý humor, odkazy na pop kulturu a zvrácené příběhy. Workshop je otevřený jak zkušeným tvůrcům, tak úplným laikům, prostě všem, kdo rádi kreslí!

Vizuální umělec Brecht Vandenbroucke vystudoval umění a design na belgickém Sint Lukas a věnuje se především malbě, komiksu a ilustraci. Rád pracuje s odkazy na pop kulturu, inspiruje se karikaturami od Disneyho i pop artem. V jeho práci se střídají komické i temnější kontexty, často se zaměřením na témata práce, společenské třídy a sexuality – je zároveň humorná a společensky kritická. Vandenbrouckeho ilustrace se pravidelně objevují v národních i mezinárodních novinách a časopisech, jako jsou New York Times, Wired, Tetu, De Morgen a Knack. Přispěl do antologií jako Zone 5300, Petit Néant, Kuti a lotyšské antologie Kuš!, vydává v prestižním britském nakladatelství Nobrow Press. V roce 2009 byla jeho práce oceněna na mezinárodním komiksovém festivalu Fumetto ve švýcarském Lucernu.

Workshop je vhodný pro účastníky starší 15 let, bude probíhat v angličtině a potrvá 2 hodiny. Kreslící materiál bude k dispozici na místě.